BİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIN

40 Yılı Aşkın Bilgi Birikimi ve Tecrübe

   Egemin Madencilik 1998 yılından bu yana İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde mikronize mineral üretimi yapmaktadır. Firmamızın kurucusu Dr. Yüksek Maden Mühendisi Türker Zorlubaş 1981 yılında kurulan Yaşar Holding’in Akmaden şirketinin kurucu genel müdürü olarak görev yaptıktan sonra Akmaden firmasının satılması sonucunda 1998 yılında Egemin Madencilik şirketini kurmuştur.
   Egemin Madencilik sektöründe lider olan avrupalı firmaların bilgi ve mühendislik birikimine sahip olmanın verdiği avantaj ile sürekli olarak yeni teknolojilere yatırım yapmaktadır. İkinci jenerasyon aile şirketi olarak Egemin Madencilik mikronize mineral sektöründe Türkiye’deki en çeşitli ürün yelpazesine sahiptir.


   Mikronize kalsit (Egekalsit®), mikronize talk (Egetalk®), mikronize barit (Egebarit®) ve mikronize kaolen (Egekaolen®) ürünlerinin yanı sıra balata sektöründe kullanıma özel çeşitli metalik mineraller ve tarım sektörüne özel Egekaolin® ürününü İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikamızda üretmekteyiz.

   Sektöründeki 40 yılı aşkın tecrübesiyle Egemin Madencilik İzmir limanına yalnızca 30km mesafede konumlandığından yurt içi müşterilerinin yanı sıra yurtdışındaki müşterilerine de kolaylıkla hitap edebilmektedir.

   Şirketimiz uzun yıllardır Ege Maden İhracatçıları birliğinin önemli temsilcilerindendir. Tüm ürünlerimiz firmamıza ait laboratuvarlarda en son teknoloji cihazlarla kontrol edilmekte ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun olarak sunulmaktadır.

Tarihçemiz
Temelleri 1965 Yılına Kadar Uzanan
Egemin Madencilik Şirketinin Tarihine Göz Atın.

TARİHÇEMİZE GÖZ ATIN
MİNERALLER