Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve teknik analiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bizi Arayın

+90 (232) 877 02 77
T

Mikronize Talk - Egetalk®

Kimyasal kompozisyonu magnezyum silikat, Mg3Si4O10(OH)2 olan talk minerali doğada bulunan en yumuşak mineral olup Moh skalasında 1 sertlik değerindedir. Kaygan ve yapraksı (platy) bir yapıya sahiptir. Mikronize talk yüksek sıcaklığa, elektrik akımına ve asitlere karşı dayanıklıdır.

Kağıt sektöründe opasiteyi ve baskı özelliklerini arttırmak için dolgu malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra pitch kontrol amacıyla da kullanılır. Plastik sektöründe kullanılan mikronize talk yoğunluğu düşürüp plastiğin dayanıklılığını arttırır. Boya sektöründe mikronize talk ürünleri boyanın dayanıklılığını arttırmanın yanı sıra viskosite kontrolünde kullanılır, ayrıca boyanın yüzey kaplama ve parlaklık özelliklerine katkıda bulunur.

Bu sektörlerin dışında gerek yurtiçi ve gerekse de yurtdışından temin ettiğimiz talk mineralleri tarim ilaçları sektörü, seramik sektörü, asfalt çatı bileşikler, kauçuk sektörü gibi çok çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına özel olarak tesisimizde işlenir ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun olarak paketlenir.